Please disable Ad Blocker before you can visit the website !!!

Uwaga! Popularny lek na kaszel wycofany ze sprzedaży w całym kraju

by admin   ·  9 lat ago  

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży pastylek Mucosolvan (Ambroxoli hydrochloridum) 15 mg o numerze serii 2016021 z datą ważności do lipca 2019.

Podmiotem odpowiedzialnym jest koncern Boehringer Ingelheim International GmbH (obecnie Sanofi-Aventis).

Uwaga, ten popularny dodatek do kąpieli dla dzieci może powodować groźne podrażnienia oczu!

W dniu 8 czerwca 2017 r. do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od obecnego podmiotu odpowiedzialnego dotycząca decyzji własnej o wycofaniu z obrotu ww. serii produktu Mucosolvan. Decyzja została podjęta w związku ze stwierdzeniem w trakcie badań stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru zawartości substancji czynnej chlorowodorku ambroksolu.

– można przeczytać w decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego

Pastylki Mukosolvan ułatwiają odkrztuszanie i zwiększają wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Stosuje się je przy ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli.

Lekarz przepisuje, aptekarz odmawia sprzedaży, bo to “niezgodne z jego sumieniem”, a pacjent zostaje bez leku. Już wkrótce w Polsce?

Więcej na tej stronie.